Zapewne każdy z Was widział jakieś graffiti Szwedzkiego. Charakteryzuje je duże poczucie humoru, wkomponowanie w przestrzeń miejską i komentowanie rzeczywistości.
Kto nie widział ma szanse zobaczyć na naszym rajdzie na orientację „Tropem Szwedzkiego”. Rajd odbędzie się 26 lipca 2014 roku. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem rajdu oraz do zapisów.

Szwedzki krótko o tym, co tworzy: „Moją definicją tego odłamu sztuki (streetartu) jest wkomponowanie swojej pracy w przestrzeń miejską, bez względu na technikę. Jak inaczej można nazwać prace, gdzie Szwedzik stojący z butelką wina koło Tesco, mówi: „lubię często fresco z tesco”, albo przytulony do zbrojeniowego muru od którego lecą nuty: „słucham grubych płyt”?
Staram się, aby większość prac w ten sposób wkomponowanych była w miejską przestrzeń choć oczywiście nie brakuje i takich, gdzie Szwedzki jest częścią jakiejś ściany po prostu pomalowanej jako typowe graffiti – choć i tak kiedyś ktoś mi powiedział że graffiti to nie charaktery (śmiech)”

szwedzki_plakat_ost