Witamy na stronie KoRNO – Kosmicznych Rajdów Na Orientację!

Organizatorem KoRNO jest FHU Rowerowa Norka Monika Kosmala.
Rowerowa Norka to rowerowy duet – Monika Kosmala i Tomasz Jeliński. Jesteśmy zapalonymi rowerzystami, turystami, fanatykami rajdów na orientację.
Rower jest dla nas wszystkim – rozrywką, zabawą, środkiem lokomocji, miłością 🙂

Rajdy Na Orientację są imprezami, w których podstawowym zadaniem startujących jest odnajdywanie punktów kontrolnych w terenie przy pomocy mapy, na której są umieszczone. Rywalizacja polega na zaliczeniu jak największej liczby punktów kontrolnych w jak najkrótszym czasie. Zazwyczaj potwierdzenie punktów kontrolnych polega na odznaczeniu w odpowiednim miejscu karty startowej przy pomocy specjalnego perforatora lub spisanie kodu z lampiona na kartę startową. Najczęściej poruszanie się między punktami jest dowolne co oznacza, że uczestnicy sami wybierają sobie trasę przejazdu lub przejścia między nimi. W zależności od rajdu trasę można pokonywać pieszo, rowerem, konno lub kajakiem, kolejność zdobywania PK jest albo dowolna albo narzucona przez organizatora.

Rajdy Na Orientacje to fantastyczna zabawa, ciekawa przygoda i moc wrażeń! Panuje na nich niesamowita atmosfera, bo uczestnicy RNO to wspaniali ludzie mający niebanalną pasję.

KoRNO ze względu na specyfikę, przyciągają nie tylko doświadczonych w orientingu ale także osoby, które nigdy wcześniej nie spotkały się z taką formą aktywnego spędzania wolnego czasu. To od uczestnika rajdu zależy ile punktów zdobędzie, jak długa będzie trasa rajdu.

W KoRNO zawsze dajemy szansę na zabawę zarówno piechurom i biegaczom jak
i rowerzystom.

Jeśli spróbujesz startu w KoRNO, to już nie przestaniesz 🙂

Z rowerowymi pozdrowieniami
Monika Kosmala i Tomasz Jeliński