22 marca 2013 roku odbył się Nocny Rajd Na Orientację
KoRNO III – „W pogoni za wiosną”.

zaproszenie plakat

 

 

 

 

 

 

 

22 marca w Dąbrowie Górniczej – Łośniu odbył się nocny rajd na orientację – KoRNO III – „W pogoni za wiosną”.
Organizatorem rajdu była FHU Rowerowa Norka, prowadzona przez zapaloną rowerzystkę, miłośniczkę rajdów na orientację – Monikę Kosmalę. Monika, wraz z Tomaszem Jelińskim, zorganizowali rajd, który okazał się ciekawą propozycją spędzenia wolnego czasu.

Na rajd stawiło się 21 piechurów oraz 25 rowerzystów. Krótko po 22:00 na trasę wyruszyli uczestnicy rajdu, rozjeżdżając i rozbiegając się w różne strony świata. Takiej imprezy w Łośniu jeszcze nie było! Oświetleni piechurzy oraz rowerzyści poruszający się w nocy po lasach i drogach, eksplorujący tunele, rury, „jamy” oraz nasypy kolejowe, budzili ciekawość wśród jeżdżących samochodów oraz okolicznych mieszkańców.

Na trasie rowerowej do zdobycia było 16 PK (punktów kontrolnych), na trasie pieszej 7. Jeden PK, na którym do zdobycia była wiosna, nie był oznaczony na mapie rozdanej przez organizatora, jego lokalizacja była podana na dwóch innych punktach. Kolejność zdobywania punktów była dowolna. Trasę urozmaicały 3 punkty mylne, które wprowadziły trochę zamieszania i pokrzyżowały szyki uczestnikom  Za zaliczenie punktu mylnego otrzymywało się karę, w postaci odjęcia jednego punktu przeliczeniowego.

Uczestnicy, pomimo minusowej temperatury wracali uśmiechnięci do bazy rajdu, gdzie czekała na nich grochówka, fasolka po bretońsku, rozpalone ognisko i kiełbaski.

Limit czasowy, w którym można było rywalizować na trasie skończył się o godzinie 3:00 – przed tą godziną należało wrócić do bazy. Za każdą minutę spóźnienia odejmowany był jeden punkt przeliczeniowy. O godzinie 4:30 nastąpiło oficjalne zakończenie rajdu – najlepsi w swojej kategorii zostali uhonorowani dyplomami, medalami oraz pucharami. Następnie odbyło się losowanie upominków.

Poniżej prezentujemy komentarze uczestników umieszczane na portalach społecznościowych: „Gorące podziękowania dla organizatorów i wszystkich uczestników od grupy krakowskiej. Świetna impreza, super atmosfera! Gratulacje dla Moniki i wszystkich, którzy opracowali traskę 🙂 Mamy nadzieję, że szybko się zobaczymy na kolejnych imprezach :)”.
„Grand Prix dla Organizatora!!!” KoRNO” stanął na wysokości zadania, super trasa z niespodziankami;), cudowna atmosfera i uśmiechnięci uczestnicy. Brawo Brawo; oby częściej. Powodzenia :)”
„Jak dla mnie było wyśmienicie:) Gratulacje dla organizatorów za całą oprawę imprezy , a w szczególności za świetny wybór trasy na której można było się przyjemnie upodlić w terenie co uwielbiamy najbardziej 🙂 Pozdro i prosimy o więcej ;)”
„Dziękujemy za świetną organizacje i mamy nadzieję „do zobaczenia”! :)”

Kolejne rajdy organizowane przez Rowerową Norkę już niebawem:

– 26 maja 2013 – KoRNO V – „Jurajski Orient” – baza rajdu – EuroCamping Błędów;
– 3 sierpnia 2013 – KoRNO VI – „Dębowy Orient” – rajd pod patronatem Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej
– 14/15 sierpnia 2013 – coś dla twardzieli i amatorów mocnych wrażeń 🙂 – Nocny Rajd Na Orientację (ok. 150 km) KoRNO VII – „Na tropie jurajskich duchów”.
– 21 września – KoRNO VIII.
Szczegóły oraz aktualne informacje na temat organizowanych imprez można śledzić na stronie: http://rno.rowerowanorka.pl/.

Serdecznie zapraszamy do zabawy!